GcMAF
GcMAF – supercząsteczka, o której nie każdy wie.
GcMAF z angielskiego Gc protein-derived macrophage activating facor, to występujące tylko w ludzkim organizmie białko wytwarzane przez modyfikację białka wiążącego witaminę D. Rola GcMAF w immunoterapii i wyniki jej stosowania były i są mocno obiecujące, co w ślad za tym spowodowało długoletnią akcję dyskredytacji owej terapii jak i naukowców którzy nad nią pracowali.
Czy ta „zakazana” cząsteczka może przywrócić do poprawnego działania układ immunologiczny? Czy ona może pomóc w leczeniu ciężkich chorób takich jak nowotwory, AIDS czy choroby autoimmunologiczne? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź, przeczytaj ten krótki artykuł do końca i załączone pod nim linki.
Dr. Marco Ruggero światowej sławy włoski biolog molekularny, którego ponad 200 prac obejmowało badania nad takimi chorobami jak rak, autyzm czy choroby neurodegeneracyjne, w odkryciu tej super cząsteczki miał swój wielki udział. Pracując nad transdukcją, przenoszeniu sygnałów z uszkodzonych komórek do pozostałych miejsc w organizmie, zauważył – odkrył białko, dzięki któremu następuje wzrost makrofagów. A to właśnie makrofagi wspierają organizm w walce z patogenami. Jego odkrycie w zakresie immunoterapii zainteresowało innego japońskiego naukowca, który rozpoczął z nim współpracę, wymyślając jednocześnie nazwę owego białka: czynnik stymulujący makrofagi pozyskany z białka Gc.
Tak jak wyżej wspomniałam ta proteina jest wytwarzana przez organizm ludzki i odgrywa rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Jej działanie zostaje zaburzone gdy w organizmie jest wysoki poziom nagalazy. Nagalaza zaś, to enzym wytwarzany przez komórki nowotworowe.
Terapia przy użyciu GcMAF stosowana jest między innymi w takich chorobach jak: leczenie raka o różnym nasileniu, przewlekłych chorób zakaźnych, stwardnienie rozsianego czy autyzmu u dzieci.
Na świecie jest chyba tylko dwóch producentów tego specyfiku i jest on trudno osiągalny a jego cena może przyprawić o zawrót głowy. Jednakże od niedawna jest on dostępny w Polsce a osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny. Wspomnę, że nie jestem w żaden sposób marketingowo z tym związana.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27354653/
https://www.ebi.ac.uk/pdbe/entry-files/1kw2 full validation.pdf
https://open.spotify.com/episode/1LBHWZHkT3oNoMxkuQ2sLw